Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cs:public:pihole [2018/01/23 12:21]
qxstyles [Blokace webů]
cs:public:pihole [2018/01/23 13:34] (aktuální)
qxstyles
Řádek 142: Řádek 142:
  
 Pokud se chcete přesvědčit o funkčnosti,​ nezapomeňte si vymazat mezipaměť a data stránek ve svém internetovém prohlížeči. Po výmazu mezipaměti například za pomoci CCleaneru a zadání www.youtube.com do příkazového řádku prohlížeče se již zobrazí hláška, že daný web je nedostupný. Takto je možné blokovat jakýkoliv web. Opět je možné projít různá tématická fóra Pi-hole, kde jsou různé seznamy webů, které je možné blokovat - uživatel pak nemusí své seznamy vymýšlet a dávat dohromady, ale může se inspirovat již seznamy někým vytvořenými,​ případně je nějak kombinovat. Pokud se chcete přesvědčit o funkčnosti,​ nezapomeňte si vymazat mezipaměť a data stránek ve svém internetovém prohlížeči. Po výmazu mezipaměti například za pomoci CCleaneru a zadání www.youtube.com do příkazového řádku prohlížeče se již zobrazí hláška, že daný web je nedostupný. Takto je možné blokovat jakýkoliv web. Opět je možné projít různá tématická fóra Pi-hole, kde jsou různé seznamy webů, které je možné blokovat - uživatel pak nemusí své seznamy vymýšlet a dávat dohromady, ale může se inspirovat již seznamy někým vytvořenými,​ případně je nějak kombinovat.
 +
 +====== Historická data ======
 +
 +Pi-hole nově umí zobrazovat historiucká data. Stačí v hlavní nabídce vlevo vybrat položku **//Long term data//** a vybrat jednu z následujících karet. V každé kartě je možné v kolonce **//Date and time rang//e** vybrat časové období pro zkoumání dle potřeb.
 +
 +===== Graphics =====
 +
 +Zobrazí graf DNS požadavků za časové období. V grafu jsou zvlášť znázorněny Pi-holem blokované dotazy. Může sloužit pro ozbrazení a odhalení nějaké nevědomé/​nebezpečné činnosti (nejsem doma přesto jsou pokládány DNS dotazy ve velkém množství).
 +{{ :​cs:​public:​screenshot-2018-1-22_pi-hole_admin_console_4_.png?​direct |}}
 +
 +===== Query Log =====
 +
 +Za časové období zobrazuje všechny DNS záznamy jdoucí přes Pi-hole. Zobrazuje se čas, verze IP, doména, IP klienta a akce, která byla provedena. V horní části jsou souhrnné hodnoty.
 +{{ :​cs:​public:​screenshot-2018-1-22_pi-hole_admin_console_5_.png?​direct |}}
 +
 +===== Top Lists =====
 +
 +Za časové období zobrazuje seznamy 10 top dotazovaných domén podle četnosti, 10 top blokovaných domén podle četnosti a žebříček nejaktivnějších klientů podle dotazů.
 +{{ :​cs:​public:​screenshot-2018-1-22_pi-hole_admin_console_6_.png?​direct |}}
 +
 +
 +