Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

cs:public:lxconmsata [2016/12/19 01:11]
serych vytvořeno
cs:public:lxconmsata [2017/04/02 03:08] (aktuální)
meklicz úprava m-SATA na mSATA (ofic. název), změna některých výrazů (partišn => oddíl), fix velikosti písmen
Řádek 1: Řádek 1:
-====== LXC kontejnery na m-SATA ​disku ====== +====== LXC kontejnery na mSATA disku ====== 
-Router Turris umožňuje vytváření virtuálních instalací pomocí LXC kontejnerů. To umožňuje oddělit základní síťovou funkcionalitu routeru od různých dalších funkcí nebo experimentů. Tento jednoduchý návod popisuje, jak nastavit instalaci LXC kontejnerů na m-SATA ​disk, což je vhodné aby se neopotřebovávala vnitřní ​FLASH paměť routeru.+Router Turris umožňuje vytváření virtuálních instalací pomocí LXC kontejnerů. To umožňuje oddělit základní síťovou funkcionalitu routeru od různých dalších funkcí nebo experimentů. Tento jednoduchý návod popisuje, jak nastavit instalaci LXC kontejnerů na mSATA disk, což je vhodné aby se neopotřebovávala vnitřní ​flash paměť routeru.
  
-===== Instalace ​m-SATA ​disku ===== +===== Instalace ​mSATA disku ===== 
-  * Hardwarová instalace samotného ​m-SATA ​disku do routeru je perfektně popsána v tomto [[https://​youtu.be/​71_M2N3ga7s|videonávodu]]. +  * Hardwarová instalace samotného ​mSATA disku do routeru je perfektně popsána v tomto [[https://​youtu.be/​71_M2N3ga7s|videonávodu]]. 
-  * Po nastartování routeru se přihlašte pomocí SSH a disk rozpartišnujte ​podle potřeby pomocí ''​fdisk /​dev/​sda''​ +  * Po nastartování routeru se přihlašte pomocí SSH a disk rozdělte na více oddílů ​podle potřeby pomocí ''​fdisk /​dev/​sda''​ 
-  * Vytvořené ​partišny ​naformátujte pomocí ''​mkfs.ext4''​ například ''​mkfs.ext4 /​dev/​sda1''​+  * Vytvořené ​oddíly ​naformátujte pomocí ''​mkfs.ext4''​ například ''​mkfs.ext4 /​dev/​sda1''​
  
-===== Namontování ​disku ===== +===== Namountování ​disku ===== 
-  * Zjistěte UUID vybrané partišny ​pomocí ''​blkid /​dev/​sda1''​+  * Zjistěte UUID vybraného oddílu ​pomocí ''​blkid /​dev/​sda1''​
   * Otevřete editorem soubor ''/​etc/​config/​fstab''​ a pod sekci ''​config global''​ vložte sekci ''​config mount''​ s obsahem:   * Otevřete editorem soubor ''/​etc/​config/​fstab''​ a pod sekci ''​config global''​ vložte sekci ''​config mount''​ s obsahem:
 <file txt> <file txt>
Řádek 17: Řádek 17:
 </​file>​ </​file>​
   * Uložte soubor a restartujte router   * Uložte soubor a restartujte router
-  * Přihlašte se a příkazem ''​mount''​ ověřte, zda je disk namontován. Také by měl být viditelný v rozhraní LuCI v menu Systém/​Přípojné body.+  * Přihlašte se a příkazem ''​mount''​ ověřte, zda je disk namountován. Také by měl být viditelný v rozhraní LuCI v menu Systém/​Přípojné body.
   * Instalaci kontejnerů LXC pak můžete provádět pomocí LuCI podle návodu [[cs:​howto:​lxc|LXC]].   * Instalaci kontejnerů LXC pak můžete provádět pomocí LuCI podle návodu [[cs:​howto:​lxc|LXC]].
-  
-  ​ 
-  
- 
- 
-