Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cs:howto:wol [2016/09/20 16:50]
roburka
cs:howto:wol [2019/05/20 14:33] (aktuální)
ljelinek aktualizace pro nové verze LuCI
Řádek 5: Řádek 5:
 Aby bylo možné počítač skutečně zapnout, musí být zařízení připojeno kabelem, musí tuto funkci podporovat síťová karta a funkce musí být povolena v BIOSu. Aby bylo možné počítač skutečně zapnout, musí být zařízení připojeno kabelem, musí tuto funkci podporovat síťová karta a funkce musí být povolena v BIOSu.
  
-WoL naleznete v sekci ''​Síť''​ → ''​Wake on LAN''​. V položce ''​Program provádějící WoL''​ zvolíte jeden ze dvou dostupných programů. Jak je uvedeno i v nápovědě,​ je nejprve nutné vyzkoušet, který program funguje pro vaše zařízení.+WoL naleznete ​v LuCI v sekci ''​Služby''​ → ''​Wake on LAN''​ (u starších verzí ​v sekci ''​Síť''​ → ''​Wake on LAN''​). V položce ''​Program provádějící WoL''​ zvolíte jeden ze dvou dostupných programů. Jak je uvedeno i v nápovědě,​ je nejprve nutné vyzkoušet, který program funguje pro vaše zařízení.
  
 Pokud zvolíte program ''​Etherwake'',​ je nutné vybrat položku ''​Použité síťové rozhraní''​. Při standardní konfiguraci routeru Turris se bude jednat o ''​eth0''​ nebo ''​eth1'',​ podle toho ve kterém portu máte zařízení připojené -- pomoci vám může stránka [[vlan_settings|nastavení VLAN]] v naší dokumentaci. Je nutné doplnit, že obecná volba ''​Vysílat broadcastem na všech rozhraních''​ v našem případě nefungovala a bylo nutné zvolit konkrétní síťové rozhraní. Pokud zvolíte program ''​Etherwake'',​ je nutné vybrat položku ''​Použité síťové rozhraní''​. Při standardní konfiguraci routeru Turris se bude jednat o ''​eth0''​ nebo ''​eth1'',​ podle toho ve kterém portu máte zařízení připojené -- pomoci vám může stránka [[vlan_settings|nastavení VLAN]] v naší dokumentaci. Je nutné doplnit, že obecná volba ''​Vysílat broadcastem na všech rozhraních''​ v našem případě nefungovala a bylo nutné zvolit konkrétní síťové rozhraní.