Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
cs:howto:updater [2018/03/19 08:21]
kkoci [Ruční editace konfigurace]
cs:howto:updater [2018/03/19 08:48]
kkoci [Updater]
Řádek 2: Řádek 2:
  
 Updater je část firmware, která instaluje a udržuje aktuální balíčky. Oproti obvyklým správcům balíčků přináší jisté výhody. Zavádí zcela nový způsob správy balíčků a nové možnosti nastavení. Napřed se tedy podívejme na teoretické rozdíly ve správě balíčků. Updater je část firmware, která instaluje a udržuje aktuální balíčky. Oproti obvyklým správcům balíčků přináší jisté výhody. Zavádí zcela nový způsob správy balíčků a nové možnosti nastavení. Napřed se tedy podívejme na teoretické rozdíly ve správě balíčků.
 +
 +<WRAP tip>
 +Také si přečtěte o [[cs:​howto:​delayed_updates|Odložení aktualizací]].
 +</​WRAP>​
  
 <WRAP info> <WRAP info>
 Tento článek hovoří pouze o novém updateru (updater-ng). [[cs:​howto:​turris_versions#​turris_omnia|Omnia]] ho používá již od začátku, pro [[cs:​howto:​turris_versions#​turris_11|Turrisu 1.x]] je přechod proveden ve verzi Turris OS 3.7. Tento článek hovoří pouze o novém updateru (updater-ng). [[cs:​howto:​turris_versions#​turris_omnia|Omnia]] ho používá již od začátku, pro [[cs:​howto:​turris_versions#​turris_11|Turrisu 1.x]] je přechod proveden ve verzi Turris OS 3.7.
 </​WRAP>​ </​WRAP>​
- 
 ===== Obvyklí správci balíčků ===== ===== Obvyklí správci balíčků =====
  
Řádek 65: Řádek 68:
 ===== Použití přes „userlisty“ ===== ===== Použití přes „userlisty“ =====
  
-Userilisty, nebo též seznamy balíčků, je možné zapínat v rozhraní ''​Foris''​. Ty zapínají většinou více balíčků zároveň, s tématicky podobnou funkcionalitou. Fungují stejně jako u starého updateru a jedná se o uživatelsky nenáročné řešení. Taktéž, balíčky z těchto seznamů dostávají trochu lepší péči, než zbytek a jsou testovány pohromadě.+Userilisty, nebo též seznamy balíčků, je možné zapínat v rozhraní ''​Foris''​. Ty zapínají většinou více balíčků zároveň, s tématicky podobnou funkcionalitou. Taktéž, balíčky z těchto seznamů dostávají trochu lepší péči, než zbytek a jsou testovány pohromadě.
  
 ===== Časté dotazy ===== ===== Časté dotazy =====