Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Toto je starší verze dokumentu!


Foris na HTTPS

Vidíte-li ve svém webovém rozhraní Foris toto varování, měli byste ve svém webovém prohlížeči přidat trvalou výjimku na certifikát. Čtěte dál, abyste zjistili, co toto varování znamená a jak přidat trvalou výjimku na různých platformách.

Co toto varování znamená?

Pro bezpečné nastavení routeru potřebujete bezpečný komunikační kanál. Nechcete-li používat jen připojení k routeru přes ethernetový kabel, je bezpečným způsobem používat HTTPS. Proč je HTTPS bezpečné? HTTP vyžaduje důvěryhodný certifikát a pokud certifikát není důvěryhodný, zobrazí se varování. V Turrisu používáme samopodepsaný (self-signed, podepsaný sám sebou) certifikát, který se generuje při resetu do továrního nastavení a bohužel nemůže být důvěryhodný dříve, než poprvé otevřete Foris. Doporučujeme přidat do vašeho prohlížeče trvalou výjimku, aby prohlížeč certifikátu důvěřoval i při budoucích připojeních.

Více o varováních

Obecně, pokud se varování zobrazí na webové stránce, na kterou vstoupíte, nepokračujte dále! Je možné, že někdo špatně nakonfiguroval svůj webový server, ale může jít také o probíhající útok. Pokud se vám takové varování zobrazí, použijte jiné zařízení nebo jiný prohlížeč. Nepomůže-li to, použijte ke konfigurování routeru jiný komunikační kanál nebo chvíli počkejte. Kvůli pár minutám nestojí za to, aby někdo získal vaše hesla, čísla platebních karet nebo jakákoli jiná data! Rozhodnete-li se kliknout na „pokračovat“, měli byste vědět, co přesně děláte.

Přidejte trvalou výjimku pro certifikát!

Certifikát se generuje při resetu do továrního nastavení, takže budete potřebovat přidat nebo změnit výjimku pokaždé, když router to takovéhoto nastavení vrátíte. Zde je několik návodů pro vybrané prohlížeče a platformy:

Firefox na jakékoli platformě:

Chrome/Chromium na Linuxu:

Chrome nebo Safari na MacOS:

Chrome na Windows

IE/Edge na Windows