Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


HaaS: debuggování

Chybí registrační token

Windows

Je potřeba otevřít webový prohlížeč (Edge, Firefox, Google Chrome) a do adresního řádku zadat následující adresu https://winscp.net/eng/index.php, případně na ní kliknout a webová stránka se otevře ve webovém prohlížeči.

Je nutné zmáčknout tlačítko: Download now. Po kliknutí Vás to přesměruje na další stránku, kde kliknete na tlačítko Download WinSCP.

Následně by se Vás prohlížeč měl zeptat, co chcete s tímto souborem dělat. Klikněte na tlačítko Spustit.

Po spuštění se Vás to zeptá, zda chcete aplikaci WinSCP povolit, aby prováděla na Vašem zařízení změny. Zmáčkněte tlačítko Ano.

Otevře se Vám průvodce instalací, kde si přečtěte licenční podmínky a souhlas s nimi vyjádříte kliknutím na tlačítko Přijmout.

V následujícím kroku nás čeká typ instalace a nám bude stačit typická instalace, tak klikněte na tlačítko Další.

Já budu používat styl uživatelského rozhraní s názvem Commander.

Dále je nutné kliknout na tlačítko Instalovat.

Instalace netrvá déle než minutu a po dokončení instalace odškrtněte otevření stránky Začínáme. Kliknout na tlačítko Dokončit.

WinSCP se nám otevře a bude vypadat následovně

Do kolonky hostitel napíšeme IP adresu našeho routeru. Pokud jste nic neměla, tak výchozím nastavení by to měla být IP adresa 192.168.1.1
Do kolonky uživatelské jméno napíšeme root a heslo do administrační rozhraní LuCI
Klikněte na tlačítko Přihlásit.

Pokud jste zadala správně údaje, tak jste se úspěšně přihlásila na SSH, ale při prvotním přihlášení do SSH na Vás vyskočí upozornění, které je v v pořádku a klikněte na tlačítko Ano.

Následně v pravém panelu klikněte 2x levým tlačítkem myši na složku s názvem ...

Měl by se Vám objevit velký počet složek. Tyto všechny složky se nachází v hlavním adresáři na routeru.

Nás, ale bude zajímat pouze jedna z těchto složek a to, která má názvem etc, kde se nachází všechny konfigurační soubory systému.

Jakmile se do dané složky dostanete, tak uvidíte podadresáře a zde je nutné najít složku config.

Budete muset najít a otevřít soubor s názvem haas.

Otevřete ho pomocí kliknutím 2x levým tlačítkem myši. Po otevření souboru byste měla vidět obsah souboru haas, který je ve složce /etc/config.

Pokud je registrační token prázdný, tak jako v mém případě, tak je potřeba ho tam ručně doplnit, ale nejprve ho musíme získat.

Je nutné otevřít webový prohlížeč a přejít na stránku služby Honeypot as a Service a z horního menu vybrat Můj Honeypot. Přihlásit se pomocí mojeID, případně e-mailové adresy s heslem. Po úspěšném přihlášení byste měla vidět své zařízení tedy router Turris v seznamu mých zařízení.

Pokud tam zařízení není, tak je nutné kliknout na tlačítko Přidat nové zařízení.

Do kolonky Name zadejte název jak budete chtít zařízení pojmenovat. Já jsem si zvolil jako jméno Turris a typ nechte Linux a klikněte na tlačítko Přidat nové zařízení.

Úspěšně jste přidal zařízení do HaaS. Nyní uvidíte token, který je nutné si zkopírovat a označíme si ho podržením levého tlačítka myši. Následně je možné na klávesnici zmáčknout klávesové zkrátky CTRL + C, případně zmáčknout pravé tlačítko myši a ze zvolené nabídky vybrat Kopírovat.

Token se Vám nyní bude nacházet ve schránce. Teď si ze spodní lišty opět vyberte WinSCP a budete tam, kde jste skončili tedy do option token vložte Váš token pomocí CTRL + V nebo opět pomocí pravého tlačítka myši z nabídky vyberte Vložit.

Soubor by měl vypadat takhle:

Soubor zavřete pomocí křížku v pravém horním rohu. Následně Vás to chce ujistit, zda chcete uložit změny. Změny potvrďte kliknutím na tlačítko Ano.

Chvíli vydržte než se Vám stav operace u HaaS jako dokončená.

Posléze WinSCP zavřete. Máte hotovo! :) Záznamy, pokud máte veřejnou IPv4 se Vám začnou zobrazovat zítra.