Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
cs:howto:foris [2018/01/12 14:12]
vmyslivec [Sběr dat]
cs:howto:foris [2019/11/08 10:08] (aktuální)
jan.horacek [Sběr dat]
Řádek 173: Řádek 173:
  
 S routerem Turris Omnia je možné se zapojit do výzkumného projektu [[https://​project.turris.cz/​cs/​|Project:​Turris]] a přispět tak do výzkumu svými daty. Na oplátku získáte na portálu Turris statistiky o vašem připojení a útocích na váš router. Zároveň vás budeme kontaktovat v případě, že některá z analýz odhalí potenciální nebezpečí ve vaší síti. Pro aktivaci sběru dat musíte mít aktivní automatické aktualizace. S routerem Turris Omnia je možné se zapojit do výzkumného projektu [[https://​project.turris.cz/​cs/​|Project:​Turris]] a přispět tak do výzkumu svými daty. Na oplátku získáte na portálu Turris statistiky o vašem připojení a útocích na váš router. Zároveň vás budeme kontaktovat v případě, že některá z analýz odhalí potenciální nebezpečí ve vaší síti. Pro aktivaci sběru dat musíte mít aktivní automatické aktualizace.
 +
 +
 +
 +<WRAP center tip 80%>
 +Routery pod projektem CTI - "Cyber Threat Intelligence (VH20172021022)"​ jsou přednastaveny ke sběru dat. Není třeba router registrovat. ​
 +</​WRAP>​
  
 Pokud máte sběr dat zapnutý, lze na této stránce upravit jeho nastavení -- kromě vypnutí emulace služeb (tzv. minipotů, které emulují služby, jenž se snaží útočníci v internetu napadnout) si můžete zvolit, zda povolíte sběr přihlašovacích údajů, která se snažili útočníci zadat. Pokud máte sběr dat zapnutý, lze na této stránce upravit jeho nastavení -- kromě vypnutí emulace služeb (tzv. minipotů, které emulují služby, jenž se snaží útočníci v internetu napadnout) si můžete zvolit, zda povolíte sběr přihlašovacích údajů, která se snažili útočníci zadat.