Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Toto je starší verze dokumentu!


Jak přispívat do Turris OS

Komunitní příspěvky jsou srdečně vítány, vážíme si každého příspěvku i každého přispěvatele. Protože Turris OS je relativně komplexní, máme pro vás pár rad a tipů kam a jak přispívat.

Turris OS se rozprostírá přes několik repozitířů. Hlavním repozitářem je turris-os - větev OpenWRT base repozitáře s několika našimi modifikacemi a pár vybranými modifikacemi z LEDE. Změny z upstreamu LEDE jsou zařazovány postupně, přičemž ale občas nějaký čas trvá než se změny dostanou do upstreamu. Pokaždé, když chcete něčím přispět, pokuste se zároveň přispět do LEDE, váš příspěvek se tak při dalším rebasu neztratí.

Zároveň používáme několik OpenWRT zdrojů jako například packages. Pokud chcete, aby se v nich provedla nějaká změna, pošlete svůj příspěvek do upstreamu a my ho při příští aktualizaci vyzvedneme. Feedy aktualizujeme relativně často. Pokud chcete do Turris OS zařadit nový balíček, prosím pošlete ho na packages.

Poslední repositář je turris-os-packages, který si udržujeme sami. Ten obsahuje balíčky, které jsou buď specifické pro Turris nebo se příliš liší od upstreamu a proto dává větší smysl je udržovat lokálně.

V našich repositářích se veškerý vývoj děje v testovací větvi - test branch. Takže pokud váš příspěvek má přijít do jednoho z našich repozitářů, pošlete prosím pull request do test branch. Můžete při tom používat klasický GitHubový fork/pull-request workflow.

Technické informace

Všechny naše GitHubové repositáře jsou zrcadly vývojových repositářů, které jsou uloženy na našem gitlabu. Jsou oba systémy jsou synchronizovány a jsou tak prakticky stejné. Případně můžete svůj příspěvek poslat i emailem na packaging@turris.cz.