Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


Toto je starší verze dokumentu!


Cloudové zálohy

Cloudové zálohy konfigurace jsou jednoduchý a bezpečný způsob jak si průběžně ukládat konfiguraci vašeho zařízení. Pomocí služby si můžete na našich serverech uložit až sedm různých konfigurací a spravovat je přes uživatelské rozhraní Foris. Na rozdíl od zálohy konfigurace, kterou můžete ve Forisu jednoduše provést pod záložkou Údržba, se u vzdálených záloh vaše konfigurace ukládá přímo na naše servery. To znamená, že když router vrátíte do továrního nastavení, nemusíte vše konfigurovat znovu nebo hledat konfigurační soubory ve vašem počítači a můžete se jednoduše vrátit k předešlé konfiguraci. Po stažení a instalaci služby se zálohy tvoří automaticky každou noc, ale můžete je zároveň vytvářet i manuálně.

Užívání

Předpokladem pro používání služby je registrace v Projektu Turris. Zařízení můžete registrovat na stránce projektu.

1. Instalace

K využití služby je nejdříve nutné stáhnout správný balíček. V uživatelském rozhraní Foris pod záložkou Updater zatrhněte balíček „Cloudové zálohy “ a potvrďte kliknutím na „Uložit změny“. Poté se objeví nová záložka Cloudové zálohy.

2. Nastavte heslo a zapamatujte si ho!

Je důležité, abyste si vybrali heslo, které si budete pamatovat. Tímto heslem budete své zálohy odemykat, takže kdykoli budete chtít obnovit konfigurace ze záloh, budete heslo muset zadat. Toto heslo se nikde neukládá a není obnovitelné, takže pokud jej zapomenete či ztratíte, nebudete své zálohy moci použít.

3. Vytvořte zálohy

Zálohy se vytváří automaticky každou noc, ale můžete je zároveň tvořit manuálně tak, že kliknete na „Vytvořit“. Je možné vytvořit a uložit až sedm záloh, poté budou postupně přepisovány. Můžete si vybrat, které zálohy nemají být přepsány kliknutím na tlačítko „Ponechat“. Jakmile kliknete na „Ponechat“, bude záloha uložena na našich serverech do té doby než ji smažete kliknutím na tlačítko „Smazat“.

4. Využijte své zálohy

K využití konkrétní konfigurační zálohy stačí kliknout na tlačítko „Obnovit“, v seznamu záloh zadat heslo a restartovat router. Zálohovaná nastavení se okamžitě projeví.